Sayfalar

Hobbit:Beklenmedik Yolculuk - The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)Kitap : Hobbit
Yazar : John Ronald Reuel Tolkien
Yayınevi : İthaki Yayınları
Basım Tarihi : 2007
Sayfa Sayısı : 426
Boyutları : 14x21 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: The Hobbit
Writer : John Ronald Reuel Tolkien
Publisher : Mariner Books; Mti Edition
Publish Date : 2012
Pages: 320
Dimensions : 8.2 x 5.6 x 0.7 inches
.
.
Konu:
Bir İngiliz Edebiyatı Profesörü olan J.R.R. Tolkien bundan yaklaşık yetmiş yıl kadar önce dünyaya bir kitap hediye etti. Bu kitapla birlikte insanlar ilk defa hobbit denen ahaliyle karşılaşıyordu. Cücelerden bile kısa boylu, yemeye, içmeye ve eğlenmeye düşkün, iyi yürekli, mutlu ve kendi küçük köylerinde her tür maceradan uzak yaşayan bir ahaliydi hobbitler. Ta ki büyücü Gandalf onları ziyaret edene kadar.

"Hobbit", diğer hobbitlerden aslında hiç de farklı olmayan bir hobbitin, Bilbo Baggins'in fantastik maceralarından oluşuyor. Bilbo Baggins, büyücü Gandalf ve cücelerle birlikte, cücelerin hazinesini kötü ejderha Smaug'dan geri almak için aslında hiç de istemediği bir yolculuğa çıkar. Ama yine de hobbitin içinde henüz keşfedemediği maceracı bir yan vardır ve yolculuk ilerledikçe Bilbo Baggins kendi cesaretinin ve gücünün farkına varmaya başlar.

Tolkien'in aslında çocuklar için kaleme aldığı "Hobbit", çok geçmeden yetişkinlerden, özellikle de 60'ların asi gençliğinden büyük ilgi gördü. Bunun üzerine Tolkien hobbitlerin, elflerin, cücelerin ve insanların goblinler, troller, kurtlar ve her tür kötü ve çarpık yaratıkla olan mücadelesini anlatmaya devam ederek "Yüzüklerin Efendisi"ni yarattı. Bugün "Hobbit"le birlikte "Yüzüklerin Efendisi" fantastik edebiyatın kült eserleri arasında yer alıyor.
(Tanıtım Yazısından)
.

Film : Hobbit:Beklenmedik Yolculuk - The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
.
Yönetmen : Peter Jackson
Senaryo : Philippa Boyens, Peter Jackson, J.R.R. Tolkien, Fran Walsh
.
Oyuncular : Andy Serkis – Gollum, Luke Evans – Bard, Cate Blanchett – Galadriel, Elijah Wood – Frodo, Hugo Weaving – Elrond, Orlando Bloom – Legolas, Evangeline Lilly – Tauriel, Martin Freeman      - Bilbo Baggins, Christopher Lee – Saruman, Ian Mckellen – Gandalf, Richard Armitage - Thorin Oakenshield, James Nesbitt – Bofur, Stephen Fry - Gölkasaba sahibi, Ian Holm - Yaşlı Bibo, Lee Pace - Kral Thrandul, Aidan Turner – Kili, Mikael Persbrandt – Beorn, Brian Blessed - King Dain, Graham McTavish - Dwalin
.
Konu :
Bilbo Baggins sakin hayatını rutin bir şekilde sürdürürken kapısı çalınır ve içeriye Gandalf girer.  Bilbo Baggins ve beraberinde 13 cüce, Ejderha Smaug’un zamanında cücelerden çaldığı hazineyi kurtarmak üzere uzun bir macera için ilk adımlarını atacaklardır.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder