Sayfalar

Hırsızlar Şehri – The Town (2010)Kitap : Hırsızlar Şehri
Yazar : Chuck Hogan
Yayınevi : Artemis Yayınları
Basım Tarihi : 2007
Sayfa Sayısı : 563
Boyutları : 14x21 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: Prince of Thieves
Writer : Chuck Hogan
Publisher : Scribner
Publish Date : 2007
Pages: 400
Dimensions : 6 x 0.9 x 9 inches
.
.
Konu:
Suç, aşk, hırs ve düşler üzerine unutulmaz bir destan

Mahalle arkadaşı, rakip ve hırsız olan maskeli dört adam, Boston'daki bir bankayı hedef seçtiler. Bankanın yöneticisi olan Claire Keesey'i rehin almak ve güvenlik barajını geçmek basitti. Fakat tüm kariyerini suç üzerine kurmuş biri olan Doug MacRay tek bir şeyi hesap etmemişti ve Claire'e abayı yakacağı aklının ucundan dahi geçmemişti. Maskesi ve tabancası olmadan genç kadını takip edişlerinde, aralarındaki çekim inkâr edilemeyecek biçimde ortaya çıktı. Her hareketini takip eden bir FBI ajanı vardı ve onun tek düşündüğü pis ve tehlikeli işinden uzakta bir yaşam kurmaktı. Ancak böyle bir şey olacaksa bile, bunun öncesinde yapılacak bir iş vardı. Doug ve ekibi Boston'ın en büyük beysbol stadyumu olan Fenway Park'ı soyabilecekleri düşüncesine kapıldılar. Çok riskliydi, evet, ama yeni bir hayat için de müthiş bir fırsat olduğu su götürmezdi. Doug'ın suç kariyerini bitirebilmesi için bu suça ihtiyacı vardı. Ancak Claire'in peşine takılmak çalmaktan daha büyük bir tehlikeye dönüşecek gibi görünüyordu. (Tanıtım Yazısından)
.

Film : Hırsızlar Şehri – The Town (2010)
.
Yönetmen : Ben Affleck
Senaryo : Peter Craig, Chuck Hogan, Ben Affleck, Aaron Stockard
.
Oyuncular : Ben Affleck - Doug MacRay, Rebecca Hall – Claire, Jon Hamm - Adam Frawley, Jeremy Renner - Jemas Coughlin, Blake Lively – Krista, Slaine – Albert, Titus Welliver - Dino Ciampa, Owen Burke - Desmond Elden, Pete Postlethwaite – Fergus, Chris Cooper - Stephen MacRay, Dennis Mclaughlin – Rusty, Corena Chase - Agent Quinlan, Brian Scannell - Henry
.
Konu :
Boston’da her sene 300’ü aşkın banka soygunu gerçekleştiriliyor. İki buçuk kilometre karelik Charlestown adında bir mahalle, Amerika’nın en çok banka ve silahlı araba soyguncularını yetiştirdi.

Onlardan biri de Doug MacCray'dir, ama o hırsız arkadaşlarıyla aynı hamurdan değildir. Onların aksine, Doug’ın başarılı olabilme şansı; babasının sabıkalı ayak izlerinden kurtulma şansı vardı. Onun yerine, sorunsuz bir şekilde istediklerini elde etmekle övünen acımasız banka soyguncularının lideri oldu. Doug’ın aile olarak sahip olduğu kişiler, çetedeki arkadaşları, özellikle tehlikeli ve asabi olmasına rağmen, kardeş kadar yakın olan Jem'dir.

Ancak herşey, çetenin son işinde, Jem’in banka yöneticisini Claire Keesey’yi rehin almasıyla değişir. Onun Charlestown’da oturduğunu öğrendiklerinde, Jem gerilir ve neler gördüğünü kontrol etmek ister. Jem’in neler yapabileceğini bilen Doug, olayı kendi kontrolü altına almaya çalışır. Claire’i arayıp bulur. Ama Claire, bu karşılaşmanın tesadüf olmadığını ve bu çekici yabancının, kendisini bir kaç gün önce rehin alan adamlardan biri olduğunu bilmez.

Claire ile ilişkisi tutkulu bir aşka dönüşünce, Doug artık bu hayattan ve kasabadan gitmek ister. Ama federal ajanlar ve onların başı olan Ajan Frawley peşlerindedir. Ayrıca, Jem’in onun sadakatini sorgulaması, çeteden çıkmanın kolay olmayacağını, hatta bu durumun Claire’i de tehlikeye sokabileceğini fark etmesini sağlar. Bir zamanlar seçenekleri vardır ama artık tek bir seçeneği kalır: ya arkadaşına ihanet etmek ya da sevdiği kadını kaybetmek.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder