Sayfalar

Lanetliler Kraliçesi – The Queen of the Damned (2002)


Kitap : Lanetliler Kraliçesi
Yazar : Anne Rice
Yayınevi : Turkuvaz Kitap
Basım Tarihi : 2010
Sayfa Sayısı : 584
Boyutları : 14x20 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: The Queen of the Damned
Writer : Anne Rice
Publisher : Ballantine Books
Publish Date : 1997
Pages: 464
Dimensions : 6.3 x 1 x 9.5 inches
.
.
Konu:
Vampir edebiyatının en ünlü yazarı Anne Rice'ın Vampir Günlükleri serisinin üçüncü kitabı, Lanetliler Kraliçesi. Tüm zamanların en çok okunan ve vampir edebiyatında yeni bir çığır açan dizisi, okurlarını soluk soluğa okunacak yeni bir serüvene davet ediyor.

Sinemaya da uyarlanan Lanetliler Kraliçesi'nde, altı bin yıllık suskunluğunu bozan, dünya üzerindeki bütün vampirlerin annesi ve lanetliler kraliçesi Akasha, uykusundan uyanıyor ve tüm lanetini serbest bırakıyor.

Ölümsüzlerin en yeteneklisi, en dayanılmazı olan Vampir Lestat'ın konserinde bazı vampirler yanmaya başlıyor ve nedeni bir türlü anlaşılamıyor. Kraliçe Akasha'nın korkunç bir planı var. Lestat da bu planın bir parçası. İnsanlığın mı yoksa vampirlerin mi sonu geliyor?.. (Tanıtım Bülteninden)
.
Film : Lanetliler Kraliçesi – The Queen of the Damned (2002)
.
Yönetmen : Michael Rymer
Senaryo : Anne Rice, Scott Abbott
.
Oyuncular : Aaliyah - Kraliçe Akasha, Stuart Townsend – Lestat de Lioncourt, Vincent Perez - Marius de Romanus, Paul McGann - David Talbot, Lena Olin – Maharet, Claudia Black – Pandora, Bruce Spence – Khayman, Bruce Myles, Pia Miranda
.
Konu :
Tüm vampirlerin tanrıçası dünyaya tekrar dönüyor. Tabutunda yıllarca uyuduktan sonra gözlerini açan vampir Lestat, dünyanın fazlasıyla değiştiğini ve bu değişime ayak uydurması gerektiğini anlar.İnsanları etkileyebilmek için, ona inananlarla beraber bir rock grubu kurar. Amacı yaptığı müzikle eski kraliçe Akasha' yı uyandırmaktır.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder