Sayfalar

Göçebe – The Host (2013)


Kitap : Göçebe
Yazar : Stephenie Meyer
Yayınevi : Epsilon Yayınları
Basım Tarihi : 2009
Sayfa Sayısı : 680
Boyutları : 14x21 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: The Host
Writer : Stephenie Meyer
Publisher : Sphere
Publish Date : 2009
Dimensions : 7.5 x 4.3 x 1.7 inches
.
.
Konu:
Dünyamız görünmeyen bir düşman tarafından istila edilmişti. İnsanların bedenleri, bu istilacılar için sahiplik yaparken bedenler bir değişikliğe uğramamış gibi görünse de, zihinleri ele geçiriliyordu. Neredeyse herkes teslim olmuştu.

Geriye kalan vahşi birkaç insandan biri olan Melanie, yakalandığı zaman sonunun geldiğine inanır. Göçebe, Melanie'nin bedenini alan ruh, yetkililer tarafından bir insan bedeninin içinde yaşarken karşılaşabileceği zorluklar hakkında uyarılmıştır: Baskın duygular, hislerin yoğunluğu, çok canlı olabilen anılar Ama Göçebe'nin beklemediği bir zorluk vardır: Bedeninin önceki sakini zihninden vazgeçmeyi reddeder.

Göçebe, Melanie'nin düşüncelerinin derinlerine inerek geri kalan insanların nerde olduğunu öğrenmeye çalışır. Ama Melanie'nin zihninde tek görebildiği, sevdiği adamın, hâlâ saklanan bir insan olan Jared'ın hayalidir. Bedeninin arzularına direnemeyen Göçebe, yakalamak zorunda olduğu bu adama karşı özlem duymaya başlar. Dış güçler, Göçebe ve Melanie'yi, aslında istemeseler de, ortak bir hedefte birleştirir ve birlikte sevdikleri adamı bulmak için tehlikeli ve sonu belli olmayan bir macera için yola koyulurlar. (Tanıtım Bülteninden)
.
Film : Göçebe – The Host (2013)
.
Yönetmen : Andrew Niccol
Senaryo : Andrew Niccol, Stephenie Meyer
.
Oyuncular : Chandler Canterbury - Jamie Stryder, Andrea Frankle - Healer Skye, Scott Lawrence – Doc, J.d. Evermore - Mel's Dad, Tatanka Means - Chopper Seeker, Marcus Lyle Brown - Healer Fords, Mustafa Harris – Brandt, Saoirse Ronan - Melanie Stryder, Diane Kruger - The Seeker, Jake Abel - Ian O'Shea, William Hurt - Jeb Stryder, Frances Fisher - Maggie Stryder, Max Irons - Jared Howe, Boyd Holbrook - Kyle O'Shea, David House - Seeker Summers, John L. Armijo - Soul
.
Konu :
Dünya görünmeyen bir düşman tarafından istila edilmişti. İnsanların bedenleri, bu istilacılar için sahiplik yaparken bedenler bir değişikliğe uğramamış gibi görünse de, zihinleri ele geçiriliyordu. Neredeyse herkes teslim olmuştu. Geriye kalan birkaç insandan biri olan Melanie’nın de bedenini alan ruh, yetkililer tarafından bir insan bedeninin içinde yaşarken karşılaşabileceği zorluklar hakkında uyarılmış olsa da bedeninin sahibi zihninden vazgeçmeyi reddeder.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder