Sayfalar

12 Yıllık Esaret – 12 Years a Slave (2013)


Kitap : 12 Yıllık Esaret
Yazar : Solomon Northup
Yayınevi : İthaki Yayınları
Basım Tarihi : 2014
Sayfa Sayısı : 252
Boyutları : 13x21 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: 12 Years a Slave
Writer : Solomon Northup
Publisher : Graymalkin Media
Publish Date : 2014
Pages: 248
Dimensions : 6.9 x 4.2 x 0.7 inches
.
.
Konu:
1841'de New York'ta yaşayan Solomon Northup, kendisini müziğe adamış siyahi bir adamdır. Ailesiyle birlikte yaşayan Solomon, özgür yaşayan ve istediği şeyleri yapabildiği için mutlu bir adamdır. Fakat bir gün bir müzik işi için 2 adam ile tanışır ve çalışmak için Washington'a gider.

İnandığı medeni dünya alt üst olur çünkü kendisini kaçırıp Güney'de bir çiftlikte köle olarak çalışması için satarlar. Özgürlüğünü korumak için verdiği tüm emekler ve mücadele yerle bir olmuş, hayatı kabusa dönmüştür. Bu cehennemde Solomon acıyı, şiddeti, küçük düşürülmeyi yeniden öğrenecek ve isyan etmeye cesareti olmayan bir grup insanın umutsuzluğuna şahit olacaktır. Sevdiklerini ve hayatını geri almak için ne yapması gerektiğini kesinlikle bulmuştur... Aynı isimle filme de aktarılan 12 Yıllık Esaret bir nefeste okunacak bir şaheser.(Tanıtım Bülteninden)
.

Film : 12 Yıllık Esaret – 12 Years a Slave (2013)
.
Yönetmen : Steve McQueen
Senaryo : Steve McQueen,  John Ridley
.
Oyuncular : Brad Pitt , Chiwetel Ejiofor ,  Michael Fassbender ,  Benedict Cumberbatch ,  Lupita Nyong'o ,  Paul Giamatti
.
Konu :
12 Yıllık Esaret - 12 Years a Slave 2013 Film, hayatta kalma ve özgürlük mücadelesi veren bir adamın inanılmaz gerçek hikayesini anlatıyor. 1841’lerin New York’un da özgür bir insan olarak yaşamını sürdüren Afrika asıllı bir Amerika Birleşik Devletleri vatandaşının (Solomon Northup) hayatının alt üst olmasını( Louisana eyaletine kaçırılarak köle olarak geçirdiği oniki korkunç yılı) konu alıyor. New Yorklu özgür bir siyah adam olan Solomon Northup, kaçırılmış ve köle olarak satılmıştır. Acımasızlıkla (Michael Fassbender tarafından canlandırılan kötü kalpli köle sahibi) ve beklenmedik nezaketlerle karşılaşan Solomon, sadece hayatta kalmak için değil, aynı zamanda erdemini korumak için de mücadele verir. Unutulmaz yolculuğunun yirminci yılında Solomon’un Kanadalı kölelik karşıtı ile (Brad Pit t) karşılaşma şansı hayatını sonsuza dek değiştirir.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder