Sayfalar

Uyumsuz – Divergent (2014)


Kitap : Uyumsuz
Yazar : Veronica Roth
Yayınevi : Artemis Yayınları
Basım Tarihi : 2012
Sayfa Sayısı : 516
Boyutları : 14x21 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: Divergent
Writer : Veronica Roth
Publisher : Katherine Tegen Books
Publish Date : 2012
Pages: 487
Dimensions : 8.2 x 5.6 x 1.6 inches
.
.
Konu:
Beatrice Prior'ın Chicago'sunda toplum, her biri belli bir erdemi yaşatmaya adanmış beş topluluğa bölünmüş durumda. Dürüstlük, Fedakarlık, Cesurluk, Dostluk ve Bilgelik.

Her yıl, belli bir günde bütün on altı yaşındakiler, hayatlarının geri kalanında birlikte yaşayacakları grubu seçmek zorunda.

Beatrice, hem ailesiyle kalmak, hem de kendi benliğini bulmak istiyor ama ikisini birden seçemez.

Bu nedenle kendisi dahil, herkesi şaşırtan bir seçim yapıyor.
.

Film : Uyumsuz – Divergent (2014)
.
Yönetmen : Neil Burger
Senaryo : Evan Daugherty
.
Oyuncular : Shailene Woodley - Beatrice Prior / Tris, Theo James – Four, Tony Goldwyn - Andrew Prior, Kate Winslet - Jeanine Matthews, Jai Courtney – Eric,  Maggie Q – Tori, Miles Teller – Peter, Ray Stevenson, Zoë Kravitz – Christina, Ansel Elgort - Caleb Prior, Amy C. Newbold - Molly Atwood
.
Konu :
Fütüristik bir distopya geçen hikayede toplum beş farklı fraksiyona bölünmüştür. Her bir bölüm farklı bir erdemi temsil etmektedir ve 16 yaşına giren her genç hangi bölümde yer almak istediğine kendisi karar vermektedir. Seçim bir kez yapılır ve artık ömür boyu orada kalmak zorundadırlar. Beatrice Prior ise herkesi şaşırtan bir seçim yapar. Ardından Tris ve kendi bölümündeki arkadaşları yaptıkları seçimin getirisi olarak bir rekabet içerisine girerler. Çok güçlü dayanıklılık isteyen fiziksel ve psikolojik testlere tutulurlar. Bu testlerin hepsi onları bir ölçüde değiştirecektir. Ama Tris’in herkesten sakladığı ve ortaya çıktığı anda ölümcül olabilecek bir sırrı vardır. Toplumun gidişatına göre bu sır ya sevdiklerinin hayatını kurtaracak ya da onun sonu olacaktır.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder