Sayfalar

Trainspotting (1996)


Kitap : Trainspotting
Yazar : Irvine Welsh
Yayınevi : Siren Yayınları
Basım Tarihi : 2012
Sayfa Sayısı : 352
Boyutları : 14x20 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: Trainspotting
Writer : Irvine Welsh
Publisher : W. W. Norton & Company; 3 edition
Publish Date : 1996
Page : 368
Dimensions : 8.2 x 5.5 x 0.9 inches
.
.
Konu:

"Irvine Welsh, Britanya'nın en iyi yazarlarından biri."
-Nick Hornby-

"Bugüne değin yazılmış en iyi kitap! İncil'den çok satmayı hak ediyor."
-Rebel-, Inc.

Trainspotting, dibe vurmaktan çekinmeyenlerin öyküsü. Kısa ve hayal kırıklıklarıyla dolu hayatların baştan kabulü... Trainspotting, şimdi ve her zaman, bir iş-bir eş-bir yuva masallarıyla doymaktansa hayatın gerçekleriyle aç kalmayı seçenlerin gün sonu özeti.

Yaşamlarını kariyerle ya da ilişkileriyle anlamlandırmaya çalışanlara inat, bambaşka şeylerin üzerine şeytan arabalarıyla tam gaz gidenlerin çarpıcı, unutulmaz, kafası güzel ve hazmı zor hikâyesi Trainspotting.

Bizi seç. Hayatı seç... çamaşır makinesi seç, araba seç, bir kanepeye oturup ağzına berbat şeyler tıkıştırarak beyin uyuşturucu ve ruh çökertici aptal televizyon programları seyretmeyi seç. Bir huzur evinde üzerine sıçıp işeyerek çürümeyi, bencil ve kafayı yemiş çocukların için bir utanç kaynağı olmayı seç. Hayatı seç.

İyi de, ben hayatı seçmemeyi seçiyorum. (Tanıtım Bülteninden)
.

Film : Trainspotting (1996)
.
Yönetmen : Danny Boyle
Senaryo : John Hodge
.
Oyuncular : Ewan Mcgregor - Mark Renton, Ewen Bremner – Spud, Jonny Lee Miller - Sick Boy, Kevin McKidd – Tommy, Robert Carlyle - Francis Begbie, Kelly Macdonald – Diane, Peter Mullan – Swanney, James Cosmo - Mr. Renton, Eileen Nicholas - Mrs.Renton, Susan Vidler – Allison, Pauline Lynch – Lizzy, Shirley Henderson – Gail, Stuart Mcquarrie - Gavin (Turist), Irvine Welsh - Mikey Forrester, Dale Winton - Game Show Host, Keith Allen – Dealer, Kevin Allen – Andreas, Annie Louise Ross - Gail'in Annesi, Billy Riddoch - Gail'in Babası, Fiona Bell - Diane'nin Annesi, Vincent Friell - Diane'nin Babası
.
Konu :
Mark Rentonun Edinburghta yaşayan kendisi gibi eroin bağımlısı bir grup İskoç genç arkadaşı vardır. Hepsi ezilmiş, yalancı, psikopat, hırsız ve uyuşturucu madde bağımlısıdırlar. Kendilerine eroinle zarar verdikçe kaçınılmaz sona yaklaşırlar ve arkadaşlıkları giderek zehirlenmeye başlar. İçlerinden sadece Mark, bu durumdan kurtulabilecek iradeye sahiptir. Ancak yaşamayı seçip seçmeme konusunda kararsızdır..
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder