Sayfalar

İnsan Avı – A Most Wanted Man (2014)


Kitap : İnsan Avı
Yazar : John le Carré
Yayınevi : Alfa Yayıncılık
Basım Tarihi : 2015
Sayfa Sayısı : 405
Boyutları : 12x20 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: A Most Wanted Man
Writer : John le Carré
Publisher : Scribner
Publish Date : 2014
Pages: 336
Dimensions : 5.5 x 0.9 x 8.4 inches
.
.
Konu: Uzun siyah kabanlı, yarı aç genç Çeçen gecenin bir yarısı Hamburg limanında karaya ayak basar. Boynundaki kesede abartı bir paranın anahtarı vardır ve kendini adamış bir Müslüman'dır, adının İsa olduğunu söylemektedir. İdealist genç Alman insan hakları avukatı Annabel ve bir Türk ailesi onun sınırdışı edilmesini engellemeye kararlıdırlar. İsa'yı müşterisinden öte gören Annabel onun karanlık geçmişini araştırmaya başlar. Batmakta olan Bir İngiliz bankasının Hamburg şubesinden Tommy Brue'ya ulaşır.

Gönülsüz müttefikler Annabel, İsa ve Brue imkânsız bir aşk üçgeninin köşelerine doğru kaymaktadır. Bu arada üç ulustan casuslar Terörle Savaş kisvesi altında farklı yönlerden masumların etrafını sarmaktadır. İnsan Avı'ın kahramanlarını unutamayacaksınız. (Tanıtım Bülteninden)
.

Film : İnsan Avı – A Most Wanted Man (2014)
.
Yönetmen : Anton Corbijn
Senaryo: Andrew Bovell , John Le Carré
.
Oyuncular : Rachel Mcadams - Annabel Richter, Philip Seymour Hoffman  - Günther Bachmann, Grigoriy Dobrygin - Issa Karpov, Daniel Brühl – Max, Derya Alabora - Leyla Oktay, Nina Hoss - Erna Frey, Mehdi Dehbi – Jamal, Kostja Ullmann – Rasheed, Homayoun Ershadi – Abdullah, Charlotte Schwab, Neil Malik Abdullah, Vicky Krieps – Niki, Rainer Bock, Martin Wuttke, Willem Dafoe - Tommy Brue, Robin Wright - Martha Sullivan, Tamer Yiğit - Melik Oktay
.
Konu :
Vahşice işkence görmüş yarı Çeçen, yarı Rus bir göçmen Hamburg’un İslam topluluğuna girer ve babasının haksız kazanılmış servetinde hak iddia eder. Alman ve ABD gizli servisleri konuya yakın ilgi gösterir. Zaman ilerleyip risk yükseldikçe bu en çok istenen adamın gerçek kimliğini ortaya çıkarma yarışı başlar. Ezilmiş bir kurban mı, yoksa yok etme eğilimli bir radikal mi?
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder