Sayfalar

Koca Şöför– Big Driver (2014)


Kitap : Zifiri Karanlık, Yıldızsız Gece (Koca Şöför adlı hikayesi)
Yazar : Stephen King
Yayınevi : Altın Kitaplar
Basım Tarihi : 2011
Sayfa Sayısı : 480
Boyutları : 14x20 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: Full Dark, No Stars
Writer : Stephen King
Publisher : Gallery Books
Publish Date : 2011
Pages: 400
Dimensions : 5.3 x 1.3 x 8.2 inches
.
.
Konu: "Her insanın içinde başka birinin, bir yabancının olduğuna inanıyorum..." diye yazıyor Wilfred James, dört zifiri karanlık hikâyenin ilki olan "1922"yi oluşturan itirafnamesinin ilk sayfalarında. James'e göre bu yabancı, karısı Arlette babasından kalan araziyi satmayı teklif ettiğinde ortaya çıkıyor ve korkunç bir cinayet ve delilik sürecini tetikliyor. "Koca Şoför"de, polisiye roman yazarı Tess, bir imza gününün ardından evine dönerken yolda bir yabancıyla karşılaşıyor. Tecavüze uğrayıp ölüme terk edilen Tess intikam planları yaparken bir başka yabancıyla karşılaşıyor: İçindekiyle. "Adil Uzatma", hikâyelerin en kısası, muhtemelen aynı zamanda en iğrenci ve kesinlikle en komiği. Şeytanla anlaşma yapmak, Dave Streeter'ı ölümcül hastalığından kurtarmakla kalmıyor, hayatı boyunca ruhunda biriken ıstırabı fazlasıyla dindiriyor. Darcy Anderson, yirmi yıldan fazla bir süredir evli olduğu kocası seyahatteyken, pil aramak için garaja gidiyor. Ayağı tezgâhın altındaki kutuya takılınca kocasının içindeki yabancıyı keşfediyor. Tüyleri diken diken eden korkunç bir keşif ve sona eren "İyi Bir Evlilik."
.
Film : Koca Şöför– Big Driver (2014)
.
Yönetmen : Mikael Salomon
Senaryo:  Stephen King , Richard Christian Matheson
.
Oyuncular : Maria Bello - Tess Thorne, Ann Dowd - Ramona Norville, Will Harris – Lester, Joan Jett - Betsy Neal, Olympia Dukakis – Doreen, Jennifer Kydd – Patsy, Juanita Peters – Molly, Mary-Colin Chisholm – Janine, Deborah Allen – Doris, Tara Nicodemo - Cop Roberts
.
Konu : Yolda karşılaştığı bir yabancı tarafından tecavüze uğrayıp ölüme terkedilen Tess’in bunu kendisine yapandan intikam alma süreci ve yollarda koca kamyonu ile estirdiği dehşet rüzgarı.
.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder