Sayfalar

Aile Doktoru– Wakolda - The German Doctor (2013)
Kitap : Wakolda
Yazar : Lucia Puenzo
Yayınevi : Doğan Kitap
Basım Tarihi : 2015
Sayfa Sayısı : 200
Boyutları : 13x19 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: Wakolda - The German Doctor
Writer : Lucia Puenzo
Publisher : Hesperus Press
Publish Date : 2014
Pages: 208
Dimensions : 0.5 x 5 x 8.2 inches
.
.
Konu: Patagonya 1960. Arjantin'i bir uçtan diğer uca geçen Alman Doktor José'nin yolu Arjantinli bir aileyle kesişir. Ailenin kızı Lilith, Alman doktorun dikkatini çeker. Çünkü kızda anomali vardır ve doktorun ilgi alanlarından biri olan cücelik araştırmaları için iyi bir denektir. Doktor, Lilith'in varlığındaki tuhaflıktan adeta büyülenir. Kızın annesinin hamile olduğunu öğrenince, bu hamileliğe müdahale etme isteğine karşı koyamaz.

Soğuk, hesapçı ama son derece çekici bir adam olan José, Lilith'le arkadaş olup onu etkileyerek aileyle yakınlaşır. Öte yandan doktorla küçük kız arasında cinsel bir çekim, karanlık bir ilişki başlar. Ne var ki José aslında Auschwitz'de insanlar üzerinde yaptığı deneylerle ünlenmiş Nazi Doktor Josef Mengele'den başkası değildir ve geçmişi er ya da geç ortaya çıkacaktır. Lilith ise canını en çok yakan sırrı hayatı boyunca saklamak zorunda kalacaktır. (Tanıtım Bülteninden)
.

Film : Aile Doktoru– Wakolda - The German Doctor (2013)
.
Yönetmen : Lucía Puenzo
Senaryo : Lucía Puenzo
.
Oyuncular : Àlex Brendemühl - Josef Mengele, Natalia Oreiro – Eva,   Diego Peretti – Enzo, Guillermo Pfening – Klaus, Ana Pauls – Nurse, Florencia Bado – Lilith, Elena Roger - Nora Edloc, Abril Braunstein – Ailín, Juani Martínez - Otto  Alan, Daicz Tomas
.
Konu : 1960 yılında geçen film, zengin bir Alman doktorun Patagonya'daki Bariloche kasabasına yerleşmesini izliyor. Eva, Enzo ve üç çocuklarıyla yakınlaşan bu adam, kusursuzluk takıntısı, tıp bilgisi ve zarafetiyle hem ailenin hem de çocuklarının önce ilgisini sonra güvenini kazanır. Oysa ki bu karizmatik adam, gelmiş geçmiş en büyük canilerden biridir.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder