Sayfalar

Trendeki Kız – The Girl on the Train (2016)


Kitap : Trendeki Kız
Yazar : Paula Hawkins
Yayınevi : İthaki Yayınları
Basım Tarihi : 2016
Sayfa Sayısı : 360
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: The Girl on the Train
Writer : Paula Hawkins
Publisher : Riverhead Books
Publish Date : 2015
Pages: 336
Dimensions : 6.4 x 1.1 x 9.2 inches
.
.
Konu: Rachel adındaki kız her gün tren ile yolculuk ediyor ve tren yolunun kenarındaki bir evdeki çift sürekli onun dikkatini çekiyor. Yaşadıkları huzurlu hayat o kadar ilgisini çekiyor ki onlara takma isim bile veriyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise o çiftin yaşadığı evin hemen yakınında kendisinin de bir zamanla hayalini kurduğu ev yer alıyor. Rachel bir zamanlar evlidir fakat çocuğu olmayacağı öğrenince bunalıma girer ve içmeye başlar. Bunun üzerine kocası onu aldatır ve aldattığı kadın ile evlenerek çocuk sahibi olur ve Rachel’in hayalini kurduğu evde oturur. Bu yüzden bu çifte baktıkça onlarda bir anlamda kendi geçmişini, kendi hayalini görür. Fakat bir gün kadını başka bir adam ile görünce şaşırır ve hayal kırıklığına uğrar.

Rachel bir gün karşılaştığı haber ile daha da şoka uğrar. Sürekli izlediği çiften kadın kayıplara karışmıştır ve kocası şok içindedir. Böylece Rachel çiftin gerçek adlarını da öğrenir. Şüpheli kocadır fakat Rachel buna inanmaz. Bir kaç gün önce gördüğünü kocaya iletmek üzere evin yoluna gider. Adamın ona inanması için de eşinin bir dostu olduğunu ve trenden gördüklerini adama anlatır. Aynı şekilde bildiklerini polise de aktarır fakat alkolik olması ve eski kocasını sürekli rahatsız etmesi nedeni ile söyledikleri dikkate alınmaz. Dahası Rachel kadının kaybolduğu gece yine kocasını rahatsız etmek için sarhoş bir halde o bölgededir ama o gece yaşananları hatırlayamaz. O geceden kalan tek şey bir şekilde yaralandığı ve kaybolan kadının eski sevgilisinin yeni eşine çok benzemesidir.

Polis sonunda kaybolan kadının cesedini bulur ve kadının hamile olduğu ortaya çıkar. Tüm şüpheler kocanın ve kadının kocasını aldattığı sevgilisinin üzerine çevrilir. Rachel de olayı çözmek, sempati duyduğu kocayı kurtarmak için araştırmalarına devam eder. Fakat ölen kadının kocası Rachel’in eski bir dost olmadığını dahası alkolik olduğunu öğrendiğinde ona şiddet uygular. Bunun üzerine Rachel onun da katil olabileceğine inanır.

Rachel kendini bir çıkmaz içinde bulduğu anda tren istasyonunda karşılaştığı biri o gece olanlara dair onun hatırlamasını sağlar. Rachel artık gerçeği bilir fakat kimsenin ona inanmayacağını da bilir. Şüphesinde haklı olduğunu öğrendiğinde ise katil ile yüz yüzedir. (http://kitap.yazarokur.com/trendeki-kiz)
.

Film : Trendeki Kız – The Girl on the Train (2016)
.
Yönetmen : Tate Taylor
Senaryo : Erin Cressida Wilson
.
Oyuncular : Emily Blunt - Rachel Watson, Rebecca Ferguson – Anna, Édgar Ramírez - Dr. Kamal Abdic, Luke Evans – Scott, Justin Theroux – Tom, Haley Bennett, Allison Janney, Lisa Kudrow, Darren Goldstein, Laura Prepon – Cathy, Marko Caka - Businessman Gallery, Nicole Bonifacio - Suburban Commuter,Bistro Patron    
.
Konu : İşsiz alkolik ve günlerini tren yolculukları yapıp sorunsuz ve muhteşem çiftleri gözlemleyerek geçiren bir kadının trajedisi!
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder