Sayfalar

Zaman Ötesi _ Timeline (2003)
Kitap : Zaman Tüneli
Yazar : Michael Crichton
Yayınevi : İnkılâp Kitabevi
Basım Tarihi : 2001
Sayfa Sayısı : 541
Boyutları : 14x20cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: Timeline
Writer : Michael Crichton
Publisher : Ballantine Books
Publish Date : 2003
Page : 512
Dimensions : 8.2 x 5.6 x 1.1 inches
.
.
Konu:
Zaman makinesine girdiğinizi, kendinizi 'kuantum-köpük bir solucan deliği'nden 1357 yılı derebeylik Fransa'sına gönderdiğinizi düşünün. Bu gerçekten çok korkutucu olmalı. Ziyaretiniz başladıktan tam 37 saat sonra geri çağrılmazsanız kuantum otobüsünü kaçıracaksınız ve kendinizi boğazınızı kesmeye can atan keşişlerin, kızgın lordların ve köylü eşkıyların arasında geçen bir iç savaşın ortasında bulacaksınız. Üstelik 'Crey Kasabı'nı kızdırmaktan da kaçınmalısınız, yoksa, geniş kılıcını hışımla savurup bir çırpıda kellenizi uçurabilir ya da sizi, 'Leydimin Banyosu' adı verilen ve mahkumları yemesi için içeriye canlı sıçan atılan karanlık bir zindana hapsedebilir.

Ama korkmanıza gerek yok. Kitabın kahramanlarından biri değilsiniz çünkü. Kitabın kahramanları kim mi? Bill Gates'ten bile daha tuhaf davranışları olan teknoloji dehası bir milyarderin entrikayla kandırdığı bir grup tarihçi... (Arka Kapak)
.
Film : Zaman Ötesi _ Timeline (2003)
.
Yönetmen : Richard Donner
Senaryo : Michael Crichton, Jeff Maguire
.
Oyuncular : Paul Walker - Chris Johnston, Frances O'Connor - Kate Ericson, Gerard Butler - André Marek, Billy Connolly - Prof. E.A. Johnston, David Thewlis - Robert Doniger, Anna Friel - Leydi Claire, Neal Mcdonough - Frank Gordon, Matt Craven - Steven Kramer, Ethan Embry - Josh Stern, Michael Sheen - Lord Oliver de Vannes
.
Konu :
Geleceğe şaşırtıcı bir biçimde bakan “Timeline”, Fransa'da Ortaçağa ait bir kaleyi inceleyen bir grup arkeoloji öğrencisinin çalışmaları sırasında, profesörlerinin birdenbire 14. yüzyılın içinde ortadan kaybolmasını konu alıyor.

Feodal savaşın içinde profesörü kurtarmak için büyük bir tehlike içine giren öğrenciler, sadece geçmişi kazı yaparak bulmaya çalışmadıklarını, aynı zamanda geçmişin içinde yaşadıklarının da farkına varırlar. Çok kısa zamanları olan öğrenciler profesörü kurtarmak için ellerinden geleni yapmaya çalışacaklar fakat; 21.yy tekrar geri dönebilecekler mi?
.

idefix Satış Ortağı  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder