Sayfalar

Cennetimden Bakarken - The Lovely Bones (2009)Kitap : Cennetimden Bakarken
Yazar : Alice Sebold
Yayınevi : Efil Yayınevi
Basım Tarihi : 2010
Sayfa Sayısı : 368
Boyutları : 14x20 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: The Lovely Bones
Writer : Alice Sebold
Publisher : Back Boy Books
Publish Date : 2009
Pages: 368
Dimensions : 5.5 x 1 x 8.3 inches
.
.
Konu:
Kahramanımız Susie Salmon'la ilk karşılaştığımızda o artık cennettedir. On dört yaşında bir cinayete kurban giden genç kız, bu yeni ama yabancı yerden aşağıya bakarken capcanlı sesiyle hem tüyler ürpertici hem de umut dolu bir öykü anlatıyor.
Ölümünden sonra günler boyu aşağıda onsuz sürüp giden yaşamı, okul arkadaşlarının ortadan kayboluşuyla ilgili yorumlarını, ailesinin sevgili kızlarının bulunması umuduna tutunuşlarını, katilinin cinayetten kalan ipuçlarını yok etmeye çalışmasını izler.

Ve cennet denilen yeri inceler. Güzel salıncaklarıyla okulun oyun bahçesine çok benzemektedir. Yeni gelenlerin anlaşmasına yardım eden danışmanlar ve bir odada kalabileceği arkadaşları vardır. Sevdiği insanlarla birlikte olabilmenin dışında ki onların arasında genç bir erkek de vardır, istediği her şey düşündüğü an yerine gelir. Ama aşağıda hayat sürüp giderken Susie'de bir şekilde o hayata dahildir. Çünkü hatıraları yok olmazlar.

Cennetimden Bakarken (The Lovely Bones) aydınlık, şaşırtıcı ve kederin içindeki umudu ortaya çıkaran bir roman. Parlak yeni bir yazarın ellerinden, bir ailenin karşılaşabileceği en korkunç olaylardan birinin öyküsü.

Gizemli ve hatta komik bir aşkın, unutuşun ve hatıranın, hüznün ve mutluluğun, cennet ve toprağın, suç ve cezanın ama her şeyden çok sevginin romanı.
(Tanıtım Bülteninden)
.

Film : Cennetimden Bakarken -  The Lovely Bones (2009)
.
Yönetmen : Peter Jackson
Senaryo : Fran Walsh, Peter Jackson, Philippa Boyens
.
Oyuncular : Mark Wahlberg - Jack Salmon, Rachel Weisz - Abigail Salmon, Susan Sarandon - Grandma Lynn, Michael Imperioli - Len Fenerman, Stanley Tucci - George Harvey, Saoirse Ronan - Susie Salmon, Thomas Mccarthy - Baş Caden, Charlie Saxton - Ronald Drake, Jake Abel - Brian Nelson, Robyn Malcolm - Foreman'ın Eşi, Reece Ritchie - Ray Singh, Robert Bizik – Müşteri, Richard Graves - Mall Patron, Jennifer Wiener – Müşteri, Peter Jackson - Eczanedeki Adam
.
Konu :
Susie Salmon, 14 yaşında öldürülmüş ve cennete gitmiştir. Ölümünden sonra dünyada onsuz sürüp giden yaşamı, ortadan kayboluşuyla ilgili yorumlarını, ailesinin sevgili kızlarının canlı bulunması umuduna sarılmasını ve katilinin cinayetten kalan ipuçlarını yok etmeye çalışmasını takip eder. Cennet adı verilen yeri inceler. İstediği her şey düşündüğü an yerine gelmektedir ama dünyada da hayat sürüp giderken Susie’de bir şekilde o hayata dahildir, çünkü hatıralar yok olmazlar.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder