Sayfalar

Aşk Hikayesi – Love Story (1970)Kitap : Aşk Hikayesi
Yazar : Erich Segal
Yayınevi : Epsilon Yayınları
Basım Tarihi : 1999
Sayfa Sayısı : 111
Boyutları : 14x20 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: Love Story
Writer : Erich Segal
Publisher : William Morrow Paperbacks
Publish Date : 2005
Pages: 144
Dimensions : 7.8 x 5.2 x 0.4 inches
.
.
Konu:
Harvard'lı zengin bir sporcu olan Oliver Barrett IV ile, müzik öğrencisi, tatlı, hazırcevap Jennifer Cavilleri'nin ortak hiçbir yönü yoktu, sevgiden başka. Paylaşabilecekleri tek şeyi, yaşamlarını paylaştılar.
Jennifer ve Oliver'in esprili ama dokunaklı, hüzünlü ama çarpıcı öyküsünün etkisi, tıpkı anlattığı aşk gibi sonsuza dek sürecek.
Yıllardır büyük bir ilgiyle okunan, filmi de belleklerden silinmeyen Aşk Hikayesi, genç kuşakların da severek okuyacakları, gerçek bir aşk romanı.
(Arka Kapak)
.

Film : Aşk Hikayesi – Love Story (1970)
.
Yönetmen : Arthur Hiller
Senaryo : Erich Segal
.
Oyuncular : Ali MacGraw - Jennifer Cavalleri, Ryan O'Neal - Oliver Barrett IV, John Marley - Phil Cavilleri, Ray Milland - Oliver Barrett III, Katharine Balfour - Bayan Barrett, Tommy Lee Jones - Hank Simpson
.
Konu :
Köklü ve zengin bir aileden gelen Oliver Barrett IV, aile geleneğini devam ettirerek kendisinden öncekiler gibi Harvard Üniversitesinde hukuk okumaktadır. Bir gün Radcliffe Kolejinde müzik öğrencisi olan işçi sınıfından Jennifer Cavalleri'ye aşık olur. Çift evlenmeye karar verir, ancak Oliver'in babası Oliver Barrett III bu evliliğe onay vermez ve oğlunun harçlığını keser ayrıca onu mirasından da mahrum edeceğini söyler. Oliver'ın babasının maddi desteği olmadan Harvard'a devam etmesi çok zordur. Hayata sıfırdan başlamak zorunda kalan yeni evli çift Oliver'in okul masraflarını karşılamak için farklı işlerde çalışmaya başlarlar. Bu arada çocuk istedikleri halde gebe kalamayan Jennifer'in yapılan tetkikler sonucunda lösemi hastası olduğu anlaşılır.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder