Sayfalar

Kağıttan Kentler – Paper Towns (2015)


Kitap : Kağıttan Kentler
Yazar : John Green
Yayınevi : Pegasus
Basım Tarihi : 2013
Sayfa Sayısı : 320
Boyutları : 14x21 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: Paper Towns
Writer : John Green
Publisher : Speak
Publish Date : 2009
Pages: 336
Dimensions : 5.4 x 0.8 x 8.2 inches
.
.
Konu: Kendini ararken kaybolmanın ve yeni bir başlangıçla hayat ile aşkı keşfetmenin hikâyesi...

Quentin Jacobsen tüm hayatını, maceraperestliğin kitabını yazmış Margo Roth Spiegelman'ı uzaktan severek geçirmiştir. Bu yüzden Margo tıpkı bir ninja gibi giyinmiş halde penceresine tırmanıp zekice planladığı intikam savaşına onu davet edince Quentin, Margo'nun peşine düşer.

Genç kızla sabaha kadar ortalığı karıştırdıktan sonra okula giden Quentin, her zaman bilinmezlerle dolu olan Margo'nun artık tam bir gizeme dönüştüğünü keşfedecektir. Fakat kısa süre sonra ipuçları olduğunu ve bunların kendisi için bırakıldığını fark eder. Birbirinden bağımsızmış gibi görünen ipuçlarının peşinde inatla ilerlemesine rağmen Quentin, Margo'ya ne kadar yaklaşırsa, tanıdığını sandığı kızdan o kadar uzaklaştığını görecektir... (Tanıtım Bülteninden)
.
Film : Kağıttan Kentler – Paper Towns (2015)
.
Yönetmen : Jake Schreier
Senaryo : Michael H. Weber , Scott Neustadter
.
Oyuncular : Cara Delevingne - Margo Roth Spiegelman, Halston Sage - Lacey Pemberton, Nat Wolff - Quentin Jacobsen, Cara Buono, Caitlin Carver - Becca Arrington, Austin Abrams - Ben Starling, Griffin Freeman – Jase, Jaz Sinclair – Angela, RJ Shearer - Chuck Parsons, Stephen Mackenzie Brown, Drew Matthews – Gus, Tom Hillmann - Mr. Spiegelman, Bonnie Cole – Komşu
.
Konu :
KAĞITTAN KENTLER, kapı komşusu güzeller güzeli Margo’ya (Delevingne) aşık olan, romantik ve çalışkan genç Quentin (Wolff) ‘un hikayesini anlatıyor. Çocukluklarında iyi arkadaş olan ikili, biraz büyüdüklerinde eskisi kadar yakın olmazlar. Lise hayatlarının sonlarına doğru, Margo, Quentin’i bir dizi eşek şakasına dahil olacağı uzun bir gecede yanında olmasına ikna eder.
Ancak ertesi gün Margo, arkasında ipuçları bırakarak ortadan kaybolur. Quentin ve arkadaşları onu bulmak için bir uzun yola çıkarlar.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder