Sayfalar

Yasak Aşk - Adore (2013)


Kitap : Büyükanneler
Yazar : Doris Lessing
Yayınevi : Çitlembik Yayınları
Basım Tarihi : 2008
Sayfa Sayısı : 326
Boyutları : 14x20 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: The Grandmothers
Writer : Doris Lessing
Publisher : HarperPerennial
Publish Date : 2004
Pages: 320
Dimensions : 5.1 x 0.8 x 7.8 inches
.
.
Konu: 2007 Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülen Doris Lessing, dört kısa romanını bir araya topladığı kitabında insan olmanın gerçeklerini aramaya devam ediyor.

Büyükanneler:

Yakın arkadaş olan iki kadın birbirlerinin oğullarına aşık olurlar ve bu ilişkiler uzun yıllar devam eder. Kadınlar, orta yaşın sonlarına gelmeleriyle bu ilişkilerin bitmesine karar verirler, ama yine de ilişkilerin bedelini ödemekten kurtulamazlar.

Victoria ve Staveney Ailesi:

Fakir ve siyah bir kadının orta sınıf beyaz bir adamdan evlilik dışı bir kızı olur. Kızının daha iyi hayat şartlarına sahip olmasını dileyen kadın, onun babasına yakın olmasını ister, ama sonra kızının kendisinden tamamen kopup beyaz dünyayı tercih edeceğinden korkmaya başlar.

Bunun Sebebi:

Yaşlı On İki, çökmek üzere olan bir uygarlığın yönetici sınıfının hayattaki son üyesidir. Mükemmel bir yönetim biçiminin geliştirilmesini, ama buna rağmen sistemin çöktüğünü anlatır.

Aşk Çocuğu:

İkinci Dünya Savaşı sırasında bir İngiliz askeri, gemisi Cape Town'da birkaç günlük bir mola verdiğinde orada tanıştığı evli bir kadına âşık olur. Bu aşkın bir geleceği olmadığını bilmesine rağmen, bu birlikteliğin sonucunda bir çocuğun doğduğundan da emindir. (Tanıtım Bülteninden)
.

Film : Yasak Aşk - Adore (2013)
.
Yönetmen : Anne Fontaine
Senaryo : Christopher Hampton
.
Oyuncular: Naomi Watts – Lil, Robin Wright – Roz, James Frecheville – Tom, Xavier Samuel – Ian, Gary Sweet – Saul, Sophie Lowe – Hannah, Ben Mendelsohn – Harold, Jessica Tovey - Mary
.
Konu: Yasak Aşk birbirlerinin oğullarına âşık olan iki dostu konu alıyor. 40´lı yaşlarının sonlarında olan Liz ile Roz yakın arkadaş ve komşudurlar. Birbirlerinin sörfçü ergen oğullarıyla yıllardır ilişki yürütmektedirler. İki anne de ilişkilerinin yanlış ve sakıncalı olduğunun farkındadır ama mutluluk, suçluluk duygusuna ağır basar. Ta ki sırları ortaya çıkana dek...
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder