Sayfalar

Dune (1984)


Kitap : Dune
Yazar : Frank Herbert
Yayınevi : Kabalcı Yayınevi
Basım Tarihi : 2008
Sayfa Sayısı : 640
Boyutları : 14x20 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: Dune
Writer : Frank Herbert
Publisher : Ace
Publish Date : 1990
Pages: 896
Dimensions : 4.2 x 1.8 x 7.5 inches
.
.
Konu: İmparatorluk Takvimine göre yıl 10.191.

Halkının Dune dediği Arrakis gezegeni yıllardır gaddarlığı ve acımasızlığıyla tanınan Harkonnenlerin elinden kurtulup Atreides Hanedanının yönetimi altına girdi. Baron Vladimir Harkonnen bu yenilgiyi kabul edecek mi? Konsey'e bağlı Büyük Hanedanların çok sevdiği ve doğal olarak diğer güçlülerin kıskançlığını kazanan, adil namıyla tanınan Kızıl Dük Leto Atreides, yönetimini üstlendiği bu yeni gezegende de başarılı olabilecek mi? O gezegen ki evrendeki en değerli maddenin, melanj denilen baharatın elde edilebildiği yegane kaynak. Kızgın güneşinin kavurduğu çöllerinde yaşayan, gezegenlerini sulak bir yer yapabilme hayaliyle yaşayan bir halk; insanlık tarihinin görebileceği en iyi savaşcılar, çölün özgür halkı Fremenler... kendilerini Cennete götürecek olan liderlerini, mesihlerini bekliyorlar.

Binlerce yıldır süren Atreides laneti bir kez daha yaşanacak... Güce sahip olma duygusunun etrafında girdaplanarak gelişen entrikalar, savaşlar ve ihanetlerin arasında Dune tarihinin sayfaları açılıyor... (Tanıtım Bülteninden)
.

Film : Dune (1984)
.
Yönetmen : David Lynch
Senaryo : David Lynch
.
Oyuncular : Francesca Annis - Leydi Jessica, Leonardo Cimino - Baronun Doktoru, Brad Dourif - Piter De Vries, José Ferrer - Padishah Emperor Shaddam IV, Freddie Jones - Thufir Hawat, Richard Jordan - Duncan Idaho, Kyle MacLachlan - Paul Atreides, Virginia Madsen - Prenses Irulan, Silvana Mangano - Rahibe Ramallo, Jack Nance - Nefud, Jürgen Prochnow - Duke Leto Atreides, Patrick Stewart - Gurney Halleck, Sting - Feyd-Rautha, Dean Stockwell - Dr. Wellington Yueh, Max Von Sydow - Dr. Kynes
.
Konu : 10191 yılında Arrakis ilacının kontrolünü elde tutmak, evrene hakim olmakla eş anlam taşır. Atreides ailesinin varisi olan Paul, Özgür Adamlar'ın başına geçip Arrakis'in kontrolünü ellerinde tutan kötü niyetli Harkhonenler'e karşı savaşa girişir. Arrakis, aynı zamanda Dune, çöl gezegeni adıyla da bilinmektedir.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder