Sayfalar

Dexter (2006-2013)Kitap : Değerli Dostum Dexter
Yazar : Jeff Lindsay
Yayınevi : Artemis Yayınları
Basım Tarihi : 2009
Sayfa Sayısı : 312
Boyutları : 14x20 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: Darkly Dreaming Dexter
Writer : Jeff Lindsay
Publisher : Vintage
Publish Date : 2006
Pages: 288
Dimensions : 5.2 x 0.7 x 8 inches
.
.
Konu: Dexter Morgan için hayat çok zor. Özellikle de Miami Polis Departmanı için çalışırken, dünyadaki vicdan sahibi tek seri katil olmak hiç de kolay değil. Şüphe uyandırmamak için Dexter, büründüğü role başarıyla ayak uydurmak zorunda. Giderek dünyanın bir numaralı hımbıl seri katiline dönüşerek kız arkadaşı ve onun çocuklarıyla daha fazla zaman geçirmeli.

Ancak tam bu sırada Miami'de korkunç bir psikopat işlediği cinayetlerle ün salıyor. Bu öyle bir katildir ki, öldürürken kullandığı teknikler Dexter'ın bile nutkunun tutulmasına neden olur. Demir kadar sert bir polis olan kızkardeşi Deborah, davaya atanınca, bir anda Dexter için her şey netlik kazanır. Bir an önce saklandığı delikten dışarı çıkmalı ve o canavarı geç olmadan avlamalıdır.

Tabii, bu arada kendi av olmazsa… (Tanıtım Bülteninden)
.

Film : Dexter (2006-2013)
.
Yönetmen : Michael Cuesta , Robert Lieberman , Tony Goldwyn
Senaryo : Jeff Lindsay
.
Oyuncular : Michael C. Hall - Dexter Morgan, Julie Benz - Rita Bennett, Jennifer Carpenter - Debra Morgan, Erik King - Sergeant James Doakes, David Zayas - Angel Batista, James Remar - Harry Morgan, Geoffrey Pierson - Captain Tom Matthews, Christian Camargo - Rudy Cooper, Mark Pellegrino - Paul Bennett, Brad William Henke - Tony Tucci, C.s. Lee - Vince Masuka, José Zúñiga - Jorge Castillo, Tony Goldwyn - Dr. Emmett Meridian, Richard Gunn – Sean, Scott Macdonald, Devon Graye, Rolando Millet, K.c. Ramsey
.
Konu : Dexter'la tanışın...Karanlık düşlerine şahit olun. Gündüzleri adli tıp polisi, geceleri ise seri katil, üstelik ikisinde de çok başarılı. Bir katili bir başka katilden daha iyi kim anlayabilir! Öldürme arzusu dışında insani duygulardan yoksun doğan Dexter, ahlaki değerleri olan bir seri katil: Sadece yasaların elinden kaçmayı başaran canileri öldürüyor. Üç yaşında öksüz ve yetim kalan Dexter, bir polis tarafından evlat edinilmiş. Yeni babası, Dexter’ın karakterindeki karanlık tarafı çok geçmeden fark etmiş ve onun önü alınamayan şiddet arzusunu, insan öldürenleri öldürmeye kanalize etmesini sağlamış. Bunun sonucunda Dexter, hem seri cinayet işleyenleri hem de kanundan yakasını kurtaran diğer katilleri kendine hedef olarak seçmeye başlamış. Dexter Morgan içindeki müthiş öldürme arzusuna karşın, günlük hayatta insanlarda hayli sakin, iyi huylu ve kendi halinde bir adam izlenimi bırakıyor. Sempatik görünümü sayesinde, kimse onun böyle bir “karanlık tarafı” olabileceğinden şüphelenmiyor: Sevgilisi Rita da, kız kardeşi Debra da, patronu da... Sadece mesai arkadaşı Doakes, onda bir tuhaflık olabileceği hissine kapılıyor.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder