Sayfalar

Kalanlar – The Leftovers (2014)


Kitap : Kalanlar
Yazar : Tom Perrotta
Yayınevi : Siren Yayınları
Basım Tarihi : 2014
Sayfa Sayısı : 360
Boyutları : 14x21 cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: The Leftovers
Writer : Tom Perrotta
Publisher : St. Martin's Griffin
Publish Date : 2012
Pages: 384
Dimensions : 5.5 x 1 x 8.2 inches
.
.
Konu: Göz açıp kapayıncaya dek geçen sürede neler değişebilir? Her şeyini, özellikle de yaşamın tüm sıradanlığıyla akacağı umudunu yitirmiş biri, hayatına nasıl devam edebilir? Amerikan edebiyatının usta kalemi Tom Perrotta, Kalanlar'da günümüz dünyasına özgü bir kıyamet öyküsü anlatıyor. Bu karanlığın içinde, bir saniyeden daha kısa bir zaman diliminde, en kötü kâbuslarınız birden gerçek oluyor ancak yaşam, duraksadığı yerden yine de devam ediyor. Kalanlar, kayıplarla yaşayanların, inanca sığınanların ve inançla işi olmayanların beraberce düştüğü kara bir kuyuyu, ahir zamanların naçizane portresi olarak önümüze koyuyor. (Tanıtım Bülteninden)
.

Film : Kalanlar – The Leftovers (2014)
.
Yönetmen : Peter Berg
Senaryo : Damon Lindelof ,  Tom Perrotta
.
Oyuncular : Michael Gaston – Dean, Frank Harts - Dennis Luckey, Justin Theroux - Kevin Garvey, Liv Tyler - Meg Abbott, Carrie Coon – Nora Durst, Margaret Qualley - Jill Garvey, Annie Q. – Christine, Amy Brenneman - Laurie Garvey, Christopher Eccleston - Matt Jamison, Amanda Mason Warren - Lucy Warburton, Ann Dowd - Patti Levin, Chris Zylka - Tom Garvey, Emily Meade – Aimee, Max Carver - Adam Frost, Charlie Carver - Scott Frost, Marceline Hugot – Gladys, Paterson Joseph - Wayne Gilchrest, Daniel Flaherty – Max, Scott Glenn - Kevin Garvey Sr., Peter Berg – Pete, Natalie Gold - Young Mother, Bill Heck – Darren, Wayne Duvall - Det. Louis Vitello, Dan Bittner – Craig,   Sebastian Sebastian Arcelus - Doug Durst, Curtiss Cook - Patrick Johanson, Brad Leland - Congressman Witten, Victor Williams - Ron Jensen, George Aloi – Sergio, Catherine Curtin - Mrs. Tunney, Jack Ferry - Older Cop, Stephanie Kurtzuba - Sabrina
.
Konu : Hristiyanlıkta Rapture diye bir kavram var. Hz. İsa’nın yeryüzüne inip inanan ve iman edenlerle birlikte yeniden yükseleceğine dair bir çeşit inanış. Dizi de bu ya da bu çeşit bir Rapture’ın sonrası üstüne kurulmuş. Dünya üzerinden milyonlarca insan silinmiş durumda. Dolayısıyla da ortalık fena karışmış.

İki çocuk babası polis müdürü Kevin Garvey, birçok insanın açıklanamaz şekilde yok olmasından sonra durumu kontrol altında tutmaya çalışmaktadır. Tabii eşi Laurie’nin onu ve çocuklarını terk edip gizemli bir tarikata katılması bunu hiç de kolaylaştırmayan bir durum. The Leftovers’ın merkezinde Garvey Ailesi olsa da dizide bu tarikat, bir gazete editörü, bir liseli kız gibi aileyle bir şekilde bağlantılı, bağlantısız kişilerin başından geçenleri, bu olayın sonrasında yaşananları izleyeceğiz.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder