Sayfalar

Diriliş – The Revenant (2015)


Kitap : Diriliş
Yazar : Michael Punke
Yayınevi : Hyperion Kitap
Basım Tarihi : 2016
Sayfa Sayısı : 270
Boyutları : 13x20 cm
.
.
Book: The Revenant: A Novel of Revenge
Writer : Michael Punke
Publisher : Picador, Mti edition
Publish Date : 2015
Pages: 272
Dimensions : 5.6 x 0.8 x 8.2 inches
.
.
Konu: Yıl 1823 ve Rocky Dağı Kürk Şirketi avcıları vahşi bir hudut hayatı yaşıyorlar. Bir yandan kunduz tuzakları kurarken bir yandan da topraklarını ele geçirmeye çalışan beyaz adamlarla savaşan yerli kabileler ve aman vermez doğa ile her gün mücadele hâlindeler. Bu şirketin en iyi adamlarından biri olan Hugh Glass, deneyimli bir hudut adamı ve uzman bir iz sürücü. Fakat bir gözcülük görevi sırasında bir boz ayı ile karşı karşıya kaldığında fena halde hırpalanıyor ve artık uzun süre hayatta kalması, pek de mümkün görünmüyor. Şirketin şefi, ölmeden önce Glass'a refakat etmeleri ve öldüğünde onu münasip bir şekilde gömmeleri için iki adamını geride bırakıyor. Fakat bu iki adam tabancasını ve baltasını da alarak onu ölüme terk ettiğinde Glass, tek bir arzunun peşinde hayata tutunuyor: İNTİKAM.

Şaşırtıcı bir kararlılık ve cesaretle Glass, üç bin millik Amerika sınırında gerek insan gerekse başka canlılardan oluşan pek çok vahşi düşmanı yanında açlık ve yaralarının dehşetli ıstırabı ile yüz yüze geliyor. Michael Punke'den, insan arzusunun uç noktalarına ulaşan saplantının ve intikam için bir insanın neler yapabileceğinin dikkat çekici öyküsü. (Tanıtım Bülteninden)
.

Film : Diriliş – The Revenant (2015)
.
Yönetmen : Alejandro González Iñárritu

Senaryo : Mark L. Smith , Alejandro González Iñárritu , Michael Punke
.
Oyuncular : Tom Hardy - John Fitzgerald, Leonardo Dicaprio - Hugh Glass, Will Poulter - Jim Bridger, Domhnall Gleeson - Andrew Henry, Paul Anderson -  Anderson, Joshua Burge - Stubby Bill, Brendan Fletcher – Fryman, Robert Moloney - Dave Chapman, Brad Carter – Johnnie, McCaleb Burnett – Beckett, Kristoffer Joner, Christopher Rosamond – Boone, Chris Ippolito, Vincent Leclerc, Javier Botet, Lukas Haas
.
Konu : Yaşanmış olaylardan esinlenilen DİRİLİŞ, Amerika sınırında destansı bir hayatta kalma ve dönüşüm hikayesi. Hugh Glass adındaki efsanevi bir kaşif, boz bir ayı tarafından ölümcül biçimde yaralandıktan sonra, kendi ekibi tarafından terk edilir. Yalnız ve ölmek üzere olmasına rağmen Glass, ölümü reddeder. İradesi ve Amerikan yerlisi karısına duyduğu sevgi sayesinde hayatta kalmaya çalışan Glass, sert bir kışı atlatmalı ve ona ihanet eden adamdan intikamını almalıdır: John Fitzgerald. Acımasız bir intikam arayışı, eve dönüş ve kurtuluş yolunda bir kahramanlık destanına dönüşür.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder