Sayfalar

Muhbir – The Infiltrator (2016)


Kitap : Escobar'ı Deviren Muhbir
Yazar : Robert Mazur
Yayınevi : Beyaz Baykuş
Basım Tarihi : 2016
Sayfa Sayısı : 464
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: The Infiltrator
Writer : Robert Mazur
Publisher : Back Bay Books
Publish Date : 2016
Pages: 384
Dimensions : 5.5 x 1 x 8.2 inches
.
.
Konu: Robert Mazur yıllarını Medellin kartelinden bilgi sızdırarak geçirdi. Yıllarca arkadaşlık ettiği kara para aklayan işadamları, bankacılar onu Bob Musella olarak tanıdılar. Sözde zengin, filmlerdeki lüks hayatı yaşayan bir mafya üyesiydi. Hep beraber geceliği 1000 dolar olan otel süitlerinde partiler verdiler, dünyanın en iyi şampanyalarını içtiler, Rolls-Royce'larını sürdüler ve özel uçaklarla seyahat ettiler. Ama Mazur'un Armani takım elbisesi ve Renwick çantasının içindeki bant sürekli işlenen suçları kaydediyordu.

"Muhbir" Mazur'un uyuşturucu mafyasına hizmet veren bankacıları, yozlaşmış politikacıları, vergi kaçakçılarını ve teröristleri nasıl deşifre ettiğinin hikâyesi, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük kartellerinden birinin yükselişi ve düşüşünü anlatan, inanılmaz bir modern tarih dersidir. (Tanıtım Bülteninden)
.

Film : Muhbir  – The Infiltrator (2016)
.
Yönetmen : Brad Furman
Senaryo : Robert Mazur
.
Oyuncular : Yul Vazquez - Javier Ospina, Art Malik - Akbar Bilgrami, Daniel Mays – Frankie, Nabil Massad - Nazir Chinoy, Michael Paré - Barry Seal, Niall Hayes - Scott Mazur, Olympia Dukakis - Aunt Vicky, Jason Isaacs - Mark Jackowski, Elena Anaya - Gloria Alcaino, Bryan Cranston - Robert Mazur, John Leguizamo - Emir Abreu, Diane Kruger - Kathy Ertz, Amy Ryan - Bonni Tischler, Joseph Gilgun – Dominic, Benjamin Bratt - Roberto Alcaino, Juliet Aubrey - Evelyn Mazur, Rubén Ochandiano - Gonzalo Mora Jr., Simón Andreu - Gonzalo Mora Sr., Saïd Taghmaoui - Amjad Awan,
.
Konu : Amerika Birleşik Devletleri'nde Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi'nde çalışan ajan Robert Mazur (Bryan Cranston), Bob Musella takma adıyla uyuşturucu baronlarının kara para aklamasında önemli bir rol oynamıştır. Sonrasında devasa uyuşturucu kartellerinin ve Pablo Escobar'ın da içinde bulunduğu kara para aklama şebekelerinin açığa çıkmasında görev yapacaktır.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder