Sayfalar

Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikayesi – Wristcutters: A Love Story (2006)


Kitap : Bilek Kesenler
Yazar : Etgar Keret
Yayınevi : Siren Yayınları
Basım Tarihi : 2013
Sayfa Sayısı : 102
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: Kneller's Happy Campers
Writer : Etgar Keret
Publisher : Chatto & Windus
Publish Date : 2009
Pages: 96
Dimensions : 5 x 0.3 x 7.8 inches
.
.
Konu: Herkes öldürüyor sevdiğini, ama intihar aşkı öldürmüyor.

Bilek Kesenler, mucizelere inanmaktan vazgeçmeyenlere, can sıkıntısından ölüp ölüp dirilenlere ve umuttan umudu kesmeyenlere dair, hınzır ve hüzünlü bir öykü anlatıyor. Aşk, yaşamda da ölümde de, hedefi damardan ve doğrudan, tam on ikiden vuruyor. Yürekteki yaralar bir türlü iyileşmiyor. İnsanlar hep tökezliyor, kırık kalpler bitişmek bilmiyor. (Tanıtım Bülteninden)
.

Film : Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikayesi – Wristcutters: A Love Story (2006)
.
Yönetmen : Goran Dukic
Senaryo : Etgar Keret , Goran Dukic
.
Oyuncular : Patrick Fugit – Zia, Abraham Benrubi – Erik, Shannyn Sossamon – Mikal, Shea Whigham – Eugene, Leslie Bibb – Desiree, Mark Boone Junior – Mike, Cameron Bowen – Kostya, Mikal P. Lazarev – Nanuk, Clayne Crawford – Jim, Tom Waits – Kneller, Chase Ellison - Kid Kostya, John Hawkes – Yan, Will Arnett – Messiah,
.
Konu : Zia, kız arkadaşı Desiree'den ayrılınca yaşadığı acıya dayanamaz ve intihar eder. Acısını sonlandırmanın yolunu ölümde bulacağını sanırken hiç beklemediği bir şekilde büyük bir yanılgıya düştüğünü anlar. Gözünü, sadece intihar edenlerin var olduğu bir dünyada açar.
Ölüm sonrası bir dünyadır burası; tuhaftır, gerçek yaşam kadar acımasızdır; hatta belki de daha fazla... Acılarsa yok olmamıştır. Ama yine de Zia için bir umut vardır. Çünkü ilginç bir şekilde Desiree'nin de intihar ettiğini öğrenmiştir. Tanıştığı bir rock şarkıcısı ve ısrarla bir yanlışlık sonucu orda olduğunu savunan bir otostopçu ile Desiree'nin peşine düşer. Barlarında sadece intihar etmiş elemanları olan Nirvana ve Joy Division gibi grupların şarkılarının çalındığı bu garip dünyanın kasvetli atmosferinde, tuhaf bir yolculuğa çıkarlar.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder