Sayfalar

Falcı - Thinner (1996)Kitap : Falcı
Yazar : Stephen King (Richard Bachman mahlası ile)
Yayınevi : İnkılâp Kitabevi
Basım Tarihi : 2005
Sayfa Sayısı : 295
Boyutları : 14x20cm
.
Kitap link : http://www.idefix.com/
.
Book: Thinner
Writer : Strphen King
Publisher : Signet
Publish Date : 1985
Page : 320
Dimensions : 6.9 x 4.2 x 0.9 inches
.
.
Konu:
Burnu çürümüş ihtiyar çingene "daha sıska..." diye fısıldayarak bir sevgili gibi yanağını okşadı. İyi bir koca ve sevgi dolu bir baba olan Billy Halleck Connecticut'ta yaşamakta ve New York City'de avukatlık yapmaktadır. Amerikan 'İyi Yaşamının' keyfini çıkartan bir kurban! Pahalı ev, iyi bir aile, itibarlı bir meslek... normalden yirmibeş kilo fazla, otuzaltı yaşında ve doktorunun sürekli hatırlattığı gibi kalp krizi ülkesinin sınırında.
... ve günün birinde Billy Halleck'in güney Connecticut'un sakin kenti Fairview'da bir çingeneye arabasıyla çarpması sonucu tüm yaşantısı değişir.
Bölgesel mahkemede sevimli yargıç ve dost şerif tarafından aklanmasına karşın karanlık ve daha kötü bir karar alınmıştır hakkında. Başta sevinir sonra telaşlanır sonunda dehşete düşer. Ve durduramaz. Sürekli yemesine karşın kiloları uçar gider.
Connecticut'ın banliyösünden başlayıp kırsal Maine bölgesinde doruğa ulaşan büyü yok olmadan önce karabasanının sırrına eren bir adamın öyküsü. Acımasız terörün ve artan dehşetin öyküsü; aynı zamanda alışılmış Amerikan gönül rahatlığının sınırlarını zorlayan kabuslu kinayeler.
Okuyun... Belki de bundan sonra artık perhiz yapmaya tövbe edersiniz. (Arka Kapak)
.
Film : Falcı - Thinner (1996)
.
Yönetmen : Tom Holland
Senaryo : Stephen King, Michael Mcdowell
.
Oyuncular : Robert John Burke - Billy Halleck, Joe Mantegna - Richie Ginelli, Lucinda Jenney - Heidi Halleck, Michael Constantine - Tadzu Lempke, Kari Wuhrer - Gina Lempke, Bethany Joy Galeotti - Linda Halleck, Time Winters – Savcı, Stephen King – Dr. Bangor
.
Konu :
Gerilim ve korku romanlarının Dünyaca ünlü,usta yazarı Stephen King'in,Richard Bachman takma adıyla yazdığı kitabından sinemaya uyarlanmış.
İyi bir koca ve sevgi dolu bir baba olan Billy Hallecek, Conneticut'da yaşamakta ve New York'da avukatlık yapmaktadır. Amerikan iyi yaşam'ın keyfini çıkartan bir kurban. Pahalı bir ev, iyi bir aile, itibarlı bir meslek... Normalden yirmi beş kilo fazlası var, otuz altı yaşında ve doktorunun sürekli hatırlattığı gibi kalp krizi riski altında. Ama günün birinde güney Connecticut'da bir çingeneye çarpması sonucu Billy Hallecek'in tüm yaşamı değişir. Bölgesel mahkemede sevimli bir yargıç ve dost bir şerif tarafından aklanmasına karşın hakında daha karanlık ve daha kötü bir karar alınmıştır. Ölen çingenenin babası Billy'e büyü yapıp onu lanetler. Ondan sonra bu kilolu adam ne yerse yesin ani bir şekilde zayıflamaya başlar.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder